iPhone 15 Pro
A2848 US
A3101 Canada/Mexico/Japan/Saudi Arabia
A3102 Global
A3104 China
Always fast shipping from Sydney 🇦🇺

Condition: New
Display Panel
Part or Kit

OptionPart Onlynot selected

OptionFix Kitselected
Frequently Bought Together
Sale price $73.99
Replace a scratched or cracked front panel glass digitizer screen or a malfunctioning LCD display. This part is compatible with an iPhone 15 Pro.
A new screen and digitizer assembly will renew the appearance of your front panel, restore touch function, and eliminate the dead pixels or flickering on an aging display.
| Resolution | 1179 x 2556 |
|---|---|
| Display Panel | Aftermarket In-Cell LCD |
| Luminance | > 500 cd/m^2 (Nits) |
| Color Temperature | 6400K - 7600K |
| Diagonal Size | 6.1" |
| Color Gamut Range | > 100% Color Gamut Ratio of sRGB (0.11205) |
| Display Refresh Rate | 80 Hz |
| iFixit Part Number | IF479-002-6 |
Purchase with purpose
Repair with confidence
Fast, local shipping
