Free Shipping on Domestic Orders $75+
iPhone XS Used Screen
$94.99


Condition: Used, A-Stock
Frequently Bought Together
NuGlas Tempered Glass Screen Protector for iPhone X/XS/11 Pro
Sale price $2.99
iPhone XS Display Assembly Adhesive
Sale price $4.99
- Purchase with purpose! Repair makes a global impact, reduces e-waste, and saves you money.
- All our products meet rigorous quality standards and are backed by industry-leading guarantees.
- Same day shipping if ordered by 4PM Eastern.
- 30-day returns
Replace a scratched or cracked front panel glass digitizer screen or a malfunctioning OLED display in your iPhone XS.
| Resolution | 1125 x 2436 |
|---|---|
| Display Panel | Original OLED |
| Luminance | > 500 cd/m^2 (Nits) |
| Color Temperature | 6400K - 7200K |
| Diagonal Size | 5.8" |
| Color Gamut Range | > 100% Color Gamut Ratio of sRGB (0.11205) |
| Display Refresh Rate | 60 Hz |
| iFixit Part Number | IF406-020-1 |
California Residents: Prop 65 WARNING
Replacement Guides
iPhone XS Screen Replacement
If your iPhone XS screen is cracked, not...
Time Required:1 - 2 hoursDifficulty:Moderate
Service value proposition
Purchase with purpose
Repair makes a global impact, reduces e-waste, and saves you money.
Repair with confidence
All our products meet rigorous quality standards and are backed by industry-leading guarantees.
Fast shipping
Same day shipping if ordered by 4PM Eastern.
Compatibility
iPhone XS
A1920 US/Canada
A2097 Global
A2098 Japan
A2100 China
Featured Products
- Lifetime Guarantee
- Lifetime Guarantee
- Lifetime Guarantee
- Lifetime Guarantee
- Lifetime Guarantee

Lifetime Guarantee
We stand behind our tools. If something breaks, we'll replace it—for as long as you own the iFixit tool.
Learn more