iPhone 8
A1863 Verizon/Sprint/China
A1905 AT&T/T-Mobile/Global
A1906 Japan
Free Shipping on Domestic Orders $75+


Color: White
Condition: Used, A-Stock
Frequently Bought Together
Sale price $4.99
Sale price $9.99
Replace a broken or damaged display assembly for your iPhone 8 smartphone with this part.
This is a used OEM part.
| Resolution | 750 x 1334 |
|---|---|
| Display Panel | Original LCD |
| Luminance | > 500 cd/m^2 (Nits) |
| Color Temperature | 6400K - 7600K |
| Diagonal Size | 4.7" |
| Color Gamut Range | > 100% Color Gamut Ratio of sRGB (0.11205) |
| Display Refresh Rate | 60 Hz |
| iFixit Part Number | IF371-056-2 |
Purchase with purpose
Repair with confidence
Fast shipping
