iPhone 4
A1332 GSM/16GB
A1332 GSM/32GB
A1332 GSM/Revision A/8GB
Free delivery on orders over £65*

Color
Condition: New
Part or Kit

OptionPart Onlyselected

OptionFix Kitnot selected
Replace a cracked glass screen or malfunctioning display compatible with a GSM model iPhone 4. Each screen is hand inspected and cleaned by an iFixit tech.
| Resolution | 640 x 960 |
|---|---|
| Display Panel | Aftermarket LCD |
| Luminance | > 200 cd/m^2 (Nits) |
| Color Temperature | 6400K - 7600K |
| Diagonal Size | 3.5" / 8.89cm |
| Color Gamut Range | > 100% Color Gamut Ratio of sRGB (0.11205) |
| Display Refresh Rate | 60 Hz |
| iFixit Part Number | IF182-003-1 |
Purchase with purpose
Repair with confidence
Fast delivery
