Free shipping on orders over €65*

Condition: Used
Replace a scratched or cracked front panel glass digitizer screen or a malfunctioning "Super Retina" OLED display. This part is compatible with an iPhone 11 Pro.
| Resolution | 1125 x 2436 |
|---|---|
| Display Panel | Original OLED |
| Luminance | > 500 cd/m^2 (Nits) |
| Color Temperature | 6400K - 7200K |
| Diagonal Size | 5.8" / 14.73cm |
| Color Gamut Range | > 100% Color Gamut Ratio of sRGB (0.11205) |
| Display Refresh Rate | 60 Hz |
| iFixit Part Number | IF427-000-1 |
Purchase with purpose
Repair with confidence
Fast shipping
