iPhone 15 Pro Max
A2849 US
A3105 Canada/Mexico/Japan/Saudi Arabia
A3106 Global
A3108 China
Always fast shipping from Toronto 🇨🇦


Condition: New
Display Panel
Part or Kit

OptionPart Onlyselected

OptionFix Kitnot selected
Replace a scratched or cracked front panel glass digitizer screen or a malfunctioning Super Retina XDR OLED display. This part is compatible with an iPhone 15 Pro Max.
A new screen and digitizer assembly will renew the appearance of your front panel, restore touch function, and eliminate the dead pixels or flickering on an aging display.
| Resolution | 1290 x 2796 |
|---|---|
| Display Panel | Aftermarket Soft OLED |
| Luminance | > 500 cd/m^2 (Nits) |
| Color Temperature | 6400K - 7200K |
| Diagonal Size | 6.7" |
| Color Gamut Range | > 100% Color Gamut Ratio of sRGB (0.11205) |
| Display Refresh Rate | 120 Hz |
| iFixit Part Number | IF479-003-1 |
Purchase with purpose
Repair with confidence
Fast, local shipping
